Novinky 2010 – 2012

23. 11. 2012 Vrh A

Dnes měla velký den naše A´Mae, vyrazila do nové rodinky, kde se na ní všichni už velice těšili…aktuální zprávy z nového domova, Amynka spokojeně spí s plným bříškem, jak jinak než v ložnici 🙂 Takže Amynko, dělej své nové smečce jen samou radost, hodně zlob, ať si Tvoje dětská léta společně pořádně užijete a brzy se těšíme na viděnou.

A nám, aby náhodou nebylo po těch dvou rušných měsících příliš smutno, padlo po již několikáté rodinné radě definitivní rozhodnutí a tímto dnem se naše malá smečka rozrostla na čtyřhlavé stádečko… Anettko a Viktorinko… vítejte mezi námi.

16. 11. 2012 Vrh A 8. a 9. týden

Konečně jsem se dostala k tomu, podat nové zprávy ze života našeho tria. V tomto, osmém týdnu absolvovala naše sluníčka druhé očkování a čipování a to nejhlavnější včerejší přejímku vrhu. Holky jí, ostatně jako zatím vše, ustály, jak se říká, bez ztráty kytičky. Pouze Anettka s malinkou kýlou a Victorinka s asymetrií na čumáčku, kterou je mezi ostatními jedinečná, ale jinak všechny holky tabulkové a dle pana doktora mimořádně povedené, z čehož máme ohromnou radost hlavně my dvounožci. Bílá sem, bílá tam, holkám dělaly extra potěšení hlavně nohavice a bunda pana doktora, případně nám skákat do řeči haldou pískacích hraček, kterých si, jen tak mimochodem, za normálních okolností ani nevšimnou. 🙂 Takže máme před sebou poslední společný týden, který si náležitě užijeme. V pátek nám vyletí do světa Amynka. Anettka zůstává doma a Victorinka je díky okolnostem stále ještě otázkou otevřenou, ale i když hlava rodiny tvrdí zarytě opak, myslím, že sám se již nějaký ten den smiřuje s realitou čtyřhlavé smečky  a definitivním  zařazením mezi blázny. 🙂

6. 11. 2012 Vrh A 7. týden

Holčičky mají za sebou další, v pořadí už sedmý týden, ach jo, letí to nějak moc rychle 🙁 Tento týden byl opět plný nových poznání, začínáme se pomalu seznamovat s fénem, abychom novým pánečkům ušetřili práci s úklidem v nastávajících plískanicích, absolvovaly jsme statečně první očkování, přivítaly spoustu návštěv, které holky stejně nakonec vždy prospaly 🙂 A´Mae už se stihla seznámit se svou novou rodinkou a hlavně, co nás potěšilo nejvíce byla návštěva celé krkonošské smečky Shaggyguard, včetně tety Flare, ze které měl především radost náš Arníček. Tímto bychom chtěli Pavlovi a Janě poděkovat za krásné fotečky našich holek, které, jak jinak, zcela odmítaly jakoukoliv spolupráci a hlavně za příjemně strávené sobotní dopoledne.

30. 10. 2012 Vrh A 6. týden

Tak se zase týden přehoupl a nás zastihlo pravé podzimní počasí, holky měli otužovací lekci v první sněhové nadílce, ale jelikož jim to příliš nevadilo a místa ke svým divokým hrátkám si vybíraly opravdu pečlivě :-), je většina našich dnešních foteček  spíše galerií zablácených tlapek, čumáčků a mokrých kožíšků. Holky už krásně baští masíčko, ale stále využijí každý nestřežený okamžik k zahájení plenění mléčného baru. Tento týden nás také čeká první včelička od veterináře, tak doufáme, že holky ji zmáknou se stejnou grácií s jakou až doposud proplouvaly prvními týdny života.

23. 10. 2012 Vrh A 5. týden

Holky nám zase o kousíček povyrostly, bohužel posledních slunečních paprsků jsme k focení příliš nevyužili, protože vystižení správného momentu ke stisknutí spouště se stává nadlidským úkolem, navíc naše zlatíčka dnes shledaly větší zábavou než je fotomodeling, provokaci sousedových slepic a na závěr vypověděla službu fototechnika, takže tento týden je nášup foteček o něco menší, ale slibuji, že v následujících dnech se polepšíme. Holčičky teď většinu dne stráví hraním nebo spíše rvačkami, okusováním všeho možného i nemožného a vytrvalým pronásledováním strejdy Arnyho, jehož jediným útočištěm je momentálně gauč, protože je to doma poslední místo, k jehož zdolání musí prckové vyvinout značné úsilí,  a proto raději nakonec volí dostupnější kořist v podobě Follynky, která jejich útoky prozatím trpělivě snáší.

8. 10. 2012 Vrh A 3. týden

Dnes jsme využili krásného babího léta k tomu, aby naše holčičky mohly poprvé vykouknout za hranice porodní bedny, sice svojí první vycházku pojaly spíše piknikově a většinou ji strávily v blízkosti mléčného baru, ale i přesto, jak se můžete přesvědčit na nových fotkách, si holky první poznávací výlet užily.

2. 10. 2012 Vrh A 2. týden

Máme za sebou druhý týden a holčičky se mají náramně dobře, baští, spinkají, chvílemi jsou až moc ukecané, přeci jenom geny už se začínají projevovat… viď Follynko :-), ale i přesto nám dělají jen samou radost a je velká zábava pozorovat, jak se snaží nemotorně vykračovat a rozčilují se, když jim to nejde podle jejich představ. V sekci Štěňata naleznete nejen aktuální váhy našich holčiček, ale především jejich nové fotečky z tohoto týdne.

25. 9. 2012 Vrh A 1. týden

Naše holky mají za sebou první týden života. Mamina se o ně vzorně stará, takže krásně přibývají na váze. Začínají se opírat o přední paciny a pomalu se jim rozlepují oči. Více informací naleznete v sekci Odchovy.

18. 9. 2012 – Vrh A

Dočkali jsme se – dnešním dnem jsme přivítali první dámské trio z Milevských lesů. Holky Milevandy se mají čile k světu, mamina se snaží starat, i když občas si jěště malinko neví rady, ale věříme, že vše dopadne na jedničku a holčičky porostou do krásy. Více informací o našich malých princeznách naleznete v sekci Štěňata nebo nás můžete kdykoliv kontaktovat na uvedeném e-mailu či telefonicky.

13. 8. 2012 SONO – březost potvrzena

Máme velikánskou radost. Dnešní ultrazvukové vyšetření potvrdilo to, v co jsme celý měsíc doufali a my se tímto můžeme oficiálně těšit na malé tříbarevné medvídky vrhu A, které mezi námi budeme moci přivítat v polovině září. Předpokládané datum porodu je 16. 9. 2012

Více informací naleznete v sekci Odchovy.

16. 7. 2012 !!! Krytí !!!

Dnes jsme vyrazili na psí námluvy a můžeme oznámit, že Follynka si s vybraným ženichem Artušem Bermondo Bohemia padli okamžitě do oka. Artuš, jako pravý gentleman nezklamal, byl naprosto perfektní a krytí proběhlo jako vystřižené z učebnice. Teď už jen budeme doufat, že za měsíc budeme mít po sonu stejnou radost jakou máme dnes.

 

 

 

 

 

25. 3. 2012 Bonitace Mladá Boleslav

Tohoto slunečného březnového dne složila naše Follynka úspěšně zkoušku dospělosti, kterou je pro pejsky bonitace a stala se tak chovnou fenou. Opět nás přesvědčila o tom, že je to holka šikovná a do budoucna se můžeme oficiálně těšit na její malé nástupce.

8. 10. 2011

Dnešním dnem se z naší Follynky stala oficiální psice canisterapeutka, u společnosti Pomocné tlapky složila CT zkoušky ze kterých si odnesla certifikát se známkou Výborná a maximálním počtem získaných bodů.

3. 9. 2011

Jelikož čas letí a naše malá slečna dovršila věk 15-ti měsíců, absolvovali jsme společně se setřičkou Amber Flare vyšetření kyčlí a loktů, k velké radosti nejen nás, ale především chovatelů Janiny a Pavla Kratochvílových, dopadly rentgeny obou holek jak nejlépe mohly:

Affinity Folly Shaggyguard HD 0/0, ED 0/0, OCD negativní;

Amber Flare Shaggyguard HD 0/0, ED 0/0, OCD negativní.

5. 6. 2011

Dnes jsme absolvovali národní výstavu psů v Klatovech. Horké počasí bylo již tradičně pro berňáky více než nepříznivé, ale i přesto dokázala Follynka po dlouhém “běhavém” boji získat známku Výborná 1 a udělala nám tím velikánskou radost.

28. 5. 2011 Krajská výstava psů Plzeň

Poslední květnovou sobotu jsme vyrazili do nedaleké Plzně na krajskou výstavu psů. I přes počáteční nepřízeň počasí nakonec nad výstavními kruhy sluníčko přece jen vykouklo a přineslo nám štěstí. Follynka si odnesla známku Výborná 1 Vítěz třídy mladých s hezkým posudkem a zvláštní pochvalou za nádherný pohyb.

7. – 8. 5. 2011 Speciální klubová výstava KŠSP a svod mladých

O víkendu jsme se společně se dvěma sestřičkami Amber Flare Acme Fancy Shaggyguard zúčastnily klubové výstavy. V silné konkurenci mladých fen obdržela známku Velmi dobrá, ale přesto s potěšujícím posudkem. V neděli jsme se náš maraton zakončily na svodu mladých, kde jsme se seznámili s další sestřičkou Astral Fay a jejími majiteli. Vrh byl hodnocen velmi kladně a hezký posudek byl třešničkou na dortu příjemně stráveného víkendu se smečkou domovské CHS naší princezny. Děkujeme.

23. 10. 2010

S Arnym jsme dnes vyrazili na canisterapeutické zkoušky společnosti do Třemošné u Plzně. Byl to velice příjemně strávený den s přednáškami a spoustou názorných ukázek z canisterapeutické praxe, který završilo předávání certifikátů úspěšným účastníků.

S Arníkem jsme tyto zkoušky splnili na plný počet bodů a stali se tak oficiálním canisterapeutickým týmem.

2. 10. 2010

Dnes jsme se zúčastnili Speciální klubové výstavy KŠSP v Zárybničné Lhotě u Tábora, Follynka zde měla svou výstavní premiéru, kterou absolvovala na výbornou a v konkurenci 18 štěněčích holek obsadila krásné 6 místo. Tímto také gratulujeme sestřičce, která se probojovala na místo 3 !

Radost nám udělal i Arny, který obdržel známku Velmi dobrá.

30. 9. 2010

Follynka je nová posila programu ,,Poznej svého psa” a jelikož je pro každou lumpárnou vrhla se s nadšením a vervou do “práce”. Svojí veselou povahou a srdečností si získává obdiv malých i velkých již při vstupu do dveří a po hodině her nenechá nikoho na pochybách, že je to opravdu slečna s pravou berňáckou povahou a velkým smyslem pro humor.

Do fotogalerie jsem přidala pár fotek z mateřské školy v Plzni, kde jsme strávili velmi příjemné dopoledne a oba pejskové splnili svůj úkol na jedničku, tudíž se do této školky budeme, velice rádi, vracet každý měsíc na pravidelné zpestření výuky.

26. 7. 2010

Konečně den D. Naše rodinka se dnes rozrostla o nejkrásnější dodatečný dáreček k mým narozkám. Z dalekých Krkonoš jsme si přivezli berní holčičku Follynku, celým jménem Affinity FollyShaggyguard. Z velmi zajímavého spojení fenky Beauty Shaynee Orecan a výstavně velmi úspěšného polského krasavce jménem Altura ,,Hummer”

Tímto děkuji chovatelům za jejich vstřícnost a cenné rady do začátku a doufám, že se jim za jejich starosti a péči, kterou věnovali smečce nezbedných chlupáčů,odvděčíme úspěchy ve výstavních kruzích.

8. 6. 2010

Stala jsem se lektorem projektu ,,Poznej svého psa” takže nyní se budeme účastnit přednášek v mateřských a základních školách a pomáhat děti zasvěcovat do tajů péče o naše čtyřnohé přátele, učit je správnému chování k nim, odpovídat na spousty jejich všetečných otázek a snad i rozdávat trošku radosti v posledních školních dnech. Arník samozřejmě bude mojí pravou rukou a společně nám to snad trochu pomůže v přípravě na blížící se canisterapeutické zkoušky.