Novinky 2013

20. 12. 2013 RTG dysplazie

Dnes jsme s našimi odchovankyněmi absolvovali předvánoční návštěvu u MVDr. Deckera v nedalekých Krchlebech a k naší velké radosti byly holky posouzeny s následujícími výsledky:

Anette z ML – ED 0/0, HD 0/0, OCD neg.
A´Victory z ML – ED 0/0, HD 0/1, OCD neg.

21. – 22. 9. 2013 Klubová výstava KŠSP a svod mladých

Tento víkend jsme strávili v Zárybničné Lhotě u Tábora, kde se, jako každoročně, konala podzimní klubová výstava. Naše trio dopadlo nad očekávání dobře a ve třídě mladých si v konkurenci 32 krásných fen vybojovaly tyto známky :

A´Mae z ML – Velmi dobrá
Anette z ML – Výborná (8)
A´Victory z ML – Výborná (7)

V neděli jsme se zúčastnily svodu mladých, kde holky dostaly pochvalu a byly posouzeny jako hezký a vyrovnaný vrh.

Všechny naše odchovankyně nám tento víkend udělaly velikánskou radost a především moc děkujeme Jitce a Markovi, majitelům A´Mae, že s námi celý víkend absolvovali i přesto, že počasí nám příliš nepřálo.

Jedno rodinné foto zleva: A´Mae z ML, Anette z ML, Affinity Folly Shaggyguard, A´Victory z ML

18. 9. 2013

Naše holky z vrhu A dnes slaví první rok svého života. Holčičky naše, přejeme vám všem jen to nejlepší, hlavně pevné zdravíčko a i nadále tolik optimismu a veselé nálady, kterou nám každý den rozdáváte. I když jste už velké slečny, budete napořád naše “malé holky”.

 

 

 

 

 

 

 

14. 9. 2013 Krajská výstava Karlovy Vary

Poprvé jsme vyrazili na Krajskou výstavu do Karlových Varů, i přes počáteční podzimní plískanice na nás nakonec vykouklo sluníčko a holky vybojovaly následující ocenění:

Anette z Ml – Výborná 1, Vítěz třídy mladých
A´Victory z Ml – Velmi dobrá (třída mladých)
Affinity Folly Shaggyguard – Výborná 1, Vítěz třídy (třída otevřená)

25. 8. 2013 Národní výstava psů Mladá Boleslav

Na tuto výstavu jsme opět vyrazili s našimi mlaďoškami a tentokrát se k nám připojila i sestřička A´Mae. I přesto, že naše Vikina neměla zrovna svůj den a pobyt v kruhu se rozhodla sabotovat absolutní nespoluprácí během posuzování, dopadli jsme nakonec dobře a holky si, coby jedny z nejmladších 11 účastnic ve třídě mladých, odnesly tyto známky:

A´Mae z ML – Výborná
Anette z ML – Výborná 4
A´Victory z ML – Velmi dobrá

12. 8. 2013 Vyšetření degenerativní myelopatie

Dnes jsme obdrželi výsledky naší Follynky z genetického vyšetření DM a máme obrovskou radost Follynka je z genetického hlediska DM N/N clear, tudíž není žádné riziko přenosu této zákeřné nemoci na budoucí potomstvo. Stejný výsledek mají i Follynky další sourozenci Acme Fancy a Agile Fender Shaggyguard, kteří žijí v Německu.

10. 8. 2013 Krajská výstava psů Kladno

Naše barvy dnes opět hájila A´Mae z ML a poprvé ve třídě mladých zabodovala oceněním Výborná 1, Vítěz třídy mladých.

Moc gratulujeme a děkujeme majitelům, že naší holčičce věnují takovou péči a lásku 🙂

21. 7. 2013 Interdog Bohemia Mladá Boleslav

Do Mladé Boleslavi jsme v horkém červencovém počasí ,,vytáhli” pouze naší Anette, která na své první velké výstavě a poprvé ve třídě mladých získala známku Výborná a v konkurenci dalších šesti krásných holek se tak rozhodně neztratila.

Na zpáteční cestě jsme navštívili naší A´Mae a holky se parádně vyřádily 🙂

8. 6. 2013 Krajská výstava Rokycany

Na tuto výstavy jsme měli přihlášené všechny tři holky, nakonec jsme se rozhodli vzít pouze Anettku s Viky, protože Follynka shodila po velkých vedrech celý kožíšek.

Naposledy ve třídě dorostu s těmito výsledky:

Anette z Milevských lesů – Velmi nadějná 1
A´Victory z ML – Velmi nadějná 2

26. 5. 2013 Mezinárodní výstava psů Litoměřice

Dnes nás ve výstavních kruzích zastupovala naše odchovankyně A´Mae z ML a ze třídy dorostu si odnesla známku Velmi nadějná 1.

8. 5. – 11. 5. 2013

Tento týden byl pro nás ve znamení výstavních klání. 8.5. jsme ho zahájili Krajskou výstavou psů ve Staňkově, která byla zároveň výstavní premiérou pro naše ,,malé” slečny a 11.5. následovala Oblastní výstava v Plzni. Všechny naše holky nám udělaly velkou radost krásnými výsledky:

Krajská výstava ve Staňkově:

Anette z Milevských lesů – Velmi nadějná 1
A´Victory z Milevských lesů – Velmi nadějná 2
Affinity Folly Shaggyguard – Výborná 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

Oblastní výstava v Plzni:

Anette z Milevských lesů – Velmi nadějná 1
A´Victory z Milevských lesů – Velmi nadějná 2

31. 3. 2013

O velikonoční neděli jsme si udělali výlet  za naší A´Mae. Holčička se má více než dobře a roste z ní nejen krásná, ale především chytrá a šikovná psí slečna, což dokazuje i pochvala za nejšikovnější a nejposlušnější štěňátko, kterou si vysloužila ve psí školičce. Jinak je to ve všech směrech věrná kopie maminky Follynky a doufáme, že i nadále bude dělat své milující rodince radost jako doposud. Rádi bychom poděkovali za milé a přátelské přijetí nejen za nás, ale také za naše čtyřnohé raubířky, které se svojí sestřičkou vyřádily a těšíme se zase brzy na viděnou.

18. 2. 2013

Dnes je to přesně 5 měsíců kdy na svět vykoukla naše tříbarevná zlatíčka vrhu A. Holky, pokud za ně mohu mluvit, se mají dobře, rostou nám do krásy a dělají samou radost, i když občas je jich více než dost, ale aspoň máme doma stále veselo. Z Anette nám roste, po všech směrech, věrná kopie maminy Follynky, ať už co se týče vzhledu, ale především ukecanosti. 🙂 A Victorinka, to je taková tichá voda, vzhledem spíše k taťkovi Artušovi, pohodovou a klidnou povahou také, ale když vystrčí růžky, nestačíme se mnohdy divit, co v ní dříme za čertici.

Pravidelně samozřejmě také dostáváme informace a hlavně fotečky od rodinky naší ,,Hujerky” A´Mae, která se má více než dobře, je celou svojí lidskou smečkou milována a my tímto opět děkujeme rodince Žďárských, že jste dali A´mče tak úžasný domov, péči a lásku a doufáme, že vám to vaše (naše) holčička bude vracet svou pravou berňáččí oddaností a hlavně pevným zdravíčkem po další dlouhé roky 🙂