Novinky 2015

10. 11. 2015 Tatínek našeho vrhu B je veterán šampion

Přišla nám krásná zpráva od majitelky Boomera, tatínka našeho vrhu B, který se stal ve svých necelých 11 letech veterán šampionem Německa. Máme z toho velkou radost a doufáme, že naši prckové podědí úžasné zdravíčko a elán do života právě po svém tatínkovi.

22. 9. 2015 Jen tak ze života

A jak se pořád máme? My fajn. Bathorka hrozně vyrostla, chodí pravidelně do psí školičky, kde poznává stále nové a nové štěněčí i lidské kamarády a je to hrozný divoch. Stejně tak i ostatní štěňátka z našeho vrhu B. Od všech dostáváme pravidelné informace a fotky jak prckové krásně rostou, všichni se mají naprosto úžasně a my za to pánečkům moc děkujeme a těšíme se až vás zase všechny uvidíme.

 

 

 

 

 

 

18. 9. 2015 Vrh A – třetí narozeniny

Před třemi lety jsem touhle dobou seděla v čekárně, bulela a doufala, že vše dobře dopadne. Dopadlo a oproti předpovědi veterináře všechny tři holčičky ve zdraví přežily a dnes tak společně mohou oslavit třetí narozeniny. Takže našemu Áčkovému triu přejeme s maminkou Folly jen to nejlepší (já vlastně ani nevím, co bychom vám popřáli, když všechno máte), snad alespoň to zdravíčko, kterého není nikdy dost a ať si i nadále žijete tak jako doposud a nic vám nechybí. Máme vás všechny moc rádi.

 

 

 

 

 

 

 

 

7. 8. 2015 Vrh B Tak už je to za námi…

Byli jste jiní než naše Áčka – veselejší, živější, bylo vás pořád všude plno…nebo nebyli  a člověk jen tak strašně rychle zapomíná, jaké to vlastně bylo tehdy? Ale ne, každý z vás všech byl a je jiný – jedinečný. Kolik nocí jsem s vámi proseděla venku na schodech, když jste se prostě rozhodly, že půlnoční chládek je ten nejlepší pro zběsilé noční hry. Já naštvaná, ale přitom tak strašně šťastná tiše pozorovala tu vaší štěněčí bezstarostnost a spokojenost. Každou tu noc jsem přemýšlela kam se za těch pár týdnů, dní, hodin rozutečete a co vás v životě čeká. A je to tady. Poslední zamávání  a hurá vstříct novým životům…

Všichni pánečkové vzorně podali hlášení, že cesta domů proběhla v naprostém pořádku, přišly fotky z prvních krůčků v nových domovech a my pevně věříme, že i tentokrát jsme měli při výběru šťastnou ruku a vše bude po celý život pejsků klapat k oboustranné spokojenosti a především té psí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A aby u nás nebylo zas až tak smutno po té dvouměsíční smršti, naši smečku omladila Bathory, která začíná mít celou domácnost včetně všech tří dospělaček pěkně pod palcem, takže to vypadá, že u nás bude v následujících letech zase pěkně veselo.

 

 

 

 

 

22. 7. 2015 Vrh B osmý týden

No a je to tady, začal poslední společný týden nás všech. A užíváme si ho naplno. Štěňátka s námi tráví doslova a do písmene každou chviličku, společně lítáme po zahradě, grilujeme, pracujeme, užíváme si návštěvy kamarádů a prostě se snažíme, aby štěňátka byla na ten důležitý krok v životě svém i svých nových pánečků, co nejlépe připravena. Prckové také mají za sebou první očkování. Všichni nesli včeličku moc statečně, jen Bathorka si neodpustila hlasitý komentář. Také Beuška už našla úžasného pánečka a dokonce pár kilometrů od rodného domova, takže co víc si přát.

 

 

 

 

 

 

 

15. 7. 2015 Vrh B sedmý týden

Letí to jako voda a my máme za sebou další, v pořadí už sedmý týden  našich zlatíček. Většinu času teď tráví naše štěňátka hrami a neustálým poznáváním věcí nových. A my si užíváme poslední společné dny, než se nám začnou pomalu rozutíkávat do nových domovů, ve kterých už se na všechny moc těší. Některé holčičky i B´Argoušek zkusí štěstí ve výstavních kruzích a my se na ně už moc těšíme, jak vše zvládnou. Ale především budeme šťastní, když budou pro své nové rodinky těmi nejlepšími parťáky a budou si s pánečky stát vzájemně po boku v dobrém i ve zlém (toho zlého věříme bude co nejméně). Štěňátka s námi žijí ve společné domácnosti a poznávají tak veškeré nástrahy i radosti běžného života a my doufáme, že novým pánečkům budou dělat jen a jen samou radost. Fotky z našeho společného soužití najdete opět ve fotogalerii vrhu B v sekci štěňata.

 

 

 

 

 

13. 7. 2015

Další velký den pro naše štěňátka. Dnes se seznámila naše další holčička Bibinka se svojí novou paničkou a vypadá to, že si ženské padly do oka. Ale především  prošla naše štěňátka povinnou přejímkou vrhu. Všichni mrňousové to zvládli bez nejmenších problémů.  B´Esthellka si již tradičně neodpustila pro pobavení kulturní vložku v podobě vzteklého psa. Ti, kteří již měli možnost jí poznat osobně vědí o čem je řeč. Pouze Bibinka má malinkou břišní kýlku. Všechna štěňátka jsou tedy standartní. Moc děkujeme poradkyni chovu Helče Pachové a jejím asistentům za milý přístup k prckům i uječeným dospělákům a děkujeme za pochvalu našich štěňátek.

 

 

 

 

 

 

 

12. 7. 2015

Dnes jsme Anettku vytáhli od tetovských povinností na Krajskou výstavu psů do Karlových Varů. Paní rozhodčí byla milá, posuzování šlo rychle a pejskové se tak nemuseli dlouho trápit v horkém počasí na rozpáleném asfaltu Karlovarského závodiště. Anettka se paní rozhočí líbila, opět i přes nějaké to kilíčko navíc. A výsledek?

Anette z ML – Výborná 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

Moc děkujeme za fotky a jako vždy úžasnou společnost našim milovaným holkám Petře a Luně z CHS z Bettčiny salaše.

 

 

 

 

 

 

 

9. 7. 2015 Vrh B šestý týden

Tak další týden je za námi. Letí to nějak moc rychle – ach jo. Uplynulé dny byly plné nových dojmů. Konečně se štěňátka odvážila prozkoumat i nejtajnější zákoutí zahrady, pomáhají pánečkovi se stavbou přístřešku a každý den chodí domů jako čuňátka a utahaná, ale spokojená. Mají za sebou také první velkou událost – čipování, které se sice neobešlo bez nářků, ale byly prďolky naše statečné a brzy se zase oddávaly divokým hrám a bitkám. A to nejdůležitější. Zadaná miminka poznala své nové rodinky. Troufám si říci, že seznámení proběhla k oboustranné spokojenosti a ač loučení bude za pár týdnů těžké, tak budu šťastná, že na všechny již netrpělivě čekají milující domovy a plno nových zážitků.

1. 7. 2015 Vrh B pátý týden

Naše Béčka slaví již pátý týden svého života. Mají se čile k světu a užívají si plnými doušky štěněčí bezstarostnosti. Konečně nám přeje počasí, tak prckové tráví celé dny venku. No, venku, jelikož občas sluníčko hřeje až moc, pomáhají mi lumpové hromadně v kuchyni, přerovnávají prádlo v koupelně, v podvečer chodí zkontrolovat zahradu a kytičky nebo se prostě jen tak povalují na chodbě. No zkrátka jsou naše zlatíčka.

24. 6. 2015 Vrh B čtvrtý týden

Dnešním dnem završila štěňátka vrhu B čtvrtý týden života. Všechna se mají čile k světu, konečně se ukázalo sluníčko a prckové teď tráví veškeré slunečné dny na zahradě a poznávají nástrahy psího světa. Některé holčičky a samozřejmě náš opečovávaný chlapeček již mají svá jména. Všichni už se také těší na první seznámení s novými rodinami.

 

 

 

 

 

16. 6. 2015 Vrh B třetí týden

Štěňátka už mají za sebou tři týdny života, jsou z nich už malá medvíďata, která si spolu hrají a pomalu se učí všem náležitostem, které musí každý správný pesan znát, takže na sebe štěkají, vrčí a okusují se. Krásně všichni baští mleté masíčko, které jim moc chutná. Už mají za sebou pár výletů na zahradu, která se jim moc líbí, jen to počasí nám moc nepřeje.

11. 6. 2015 Druhý týden štěňátek

Ten čas ale letí, našim štěňátkům jsou už dva týdny. Všechna koukají a mají se čile k světu. Už krásně pochodují po porodní bedně i na dekách okolo, občas je sice tlapičky ještě zradí, ale prckové se nevzdávají a zkouší to stále dokola. Také pomalu zjišťují, že mimo maminy mají ještě ségry a brášku, takže se navzájem ožužlávají a jako správní pesani začínají vrčet a poštěkávat. Mamina Vikča také konečně zjistila, že je lepší si od mimin občas na chvíli odpočinout a v péči se začala střídat s Folly, která svoji babičkovskou roli bere opravdu zodpovědně a celé dny tráví s prcky v porodní bedně. Teta Anett je zatím opatrná, ale už také chodí během dne naši omladinu kontrolovat a při večerním kojení spolu všechny holky lehávají na jedné dece a společně prckům masírují bříška. Takže vlastně máme docela pohodičku, co víc si přát.

3. 6. 2015 První týden štěňátek

Tak už máme za sebou první týden. Baštíme a spinkáme, takže si prozatím vedeme vcelku spokojený štěněčí život. Mamina se vzorně stará, pánečkové nás pořád okukují a tváří se spokojeně, takže asi dobrý. Bráška to své ochranářství nás holek vzal opravdu zodpovědně a včera už na nás jedním očkem začínal mžourat. Na většinu z nás už se těší noví pánečkové, ale některé ty pravé rodiny ještě hledáme, takže pokud bysme Vám některá padla do oka, klidně se kdykoliv obraťte na paničku.Jinak panička už nám také konečně vytvořila fotogalerii, takže vše podstatné o nás naleznete v odchovech – vrh B.

30. 5. 2015 Oblastní výstava psů Plzeň

Původně měl na Plzeňskou výstavu tentokrát vyrazit páneček, ale jelikož mamina i hemžíci (jak jsme začali prďolky přezdívat) jsou v pořádku a spokojení. Nechaly jsme je v pánečkově péči a vyrazily s Anettkou na dámskou jízdu. Sice nám počasí příliš nepřálo a pořádně jsme zmokly a vymrzly, ale daly jsme si langoše, koupily holkám také nějakou tu výslužku na doma a nakonec to byl docela fajn strávený den s našimi kamarády Táňou a jejím chlupáčem Franklinem Záře démantů alias Ludvou. A jak jsme dopadly?

Anette z ML – Výborná 1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz

27. 5. 2015 Vrh B je na světě

Ahoj, tak jsme tady. Původně jsme nás pánečkové očekávali až o víkendu, ale nás už strááášně zajímalo, co že nás to na tom světě vlastně čeká, tak jsme se rozhodly, že vykoukneme o nějaký ten den dříve. Všechno bylo v pořádku, až poslední sestřička se rozhodla, že se jí ještě moc nechce. Dlouhých 9 hodin dělala naše mamina i paní doktorka vše pro to, abychom se vyhnuli císařskému řezu. Nakonec ho VIkinka bohužel musela podstoupit, se dvěma mimči nevyšly placenty, které se slepily dohromady a tím zabránily průchodu poslední holčičky. Očekávali jsme, že poslední štěňátko bude po takové době mrtvé, ale holčička ukázala, že je bojovnice, stejně jako před skoro třemi lety její mamina a má se čile k světu. Mamina už se má v rámci možností dobře, ještě v noci se o mimča začala vzorně starat, tak snad už bude jen lépe. A teď to nejhlavnější, kolik že nás to vlastně je? 7 holčiček a aby na nás měl kdo dohlížet, tak máme ještě 1 brášku. Obáváme se, že s paničky bude během pár dní matematický génius, protože neděla nic jiného než obchází porodní bednu a počítá a počítá jestli jsme všichni 🙂

22. 5. 2015 Affinity Folly Shaggyguard – 5 let

Rok se s rokem sešel a naše jedinečná psí osobnost Follynka, dnes sice už babička, ale přesto stále stejná – veselá, rozmazlená, občas trošku protivná, spánek a jídlo milující….je zase o rok starší. Takže Follynko i všichni ostatní z vrhu A Shaggyguard do dalších let přejeme my – vaši páníčkové, vaše dětičky i všechna vnoučátka jen to nejlepší. A protože všechno co potřebujete už máte, přejeme vám hlavně to jediné a nejdůležitější – zdravíčko. I když Arníček byl první, tak až díky Follynce jsme naplno pronikli do světa berňáků, plno nových přátel a poznali hodně fajn lidiček i jejich čtyřnohých miláčků.jelikož panička ještě dohání studijní povinnosti před porodem Vikinky, oslava s dortem se odkládá na další týden, kdy už snad obě – já i Vikča budeme mít vše zdárně za sebou a budeme se moc věnovat už jen příjemným věcem. Moc děkujeme Pavlovi a Janě z CHS Shaggyguard, že nám tenkrát Follynku svěřili. 🙂

 

 

 

 

 

 

13. 5. 2015

Dnes jsme měly (teda především naše holky) moc milou návštěvu. Konečně se u nás ukázaly karlovarské holky z CHS z Bettčiny salaše. Psice měly z tety Petry a hlavně z chlupatých holek Dorotky a Luny velkou radost. Sice toho moc nenaběhaly, jelikož sluníčko chvílema pěkně hřálo, ale rukou na drbání a mazlení není nikdy dost, takže teta přišla docela vhod. A mě zase udělalo velkou radost, že konečně máme zase jednou pořádné fotky, kde jsme všichni i s celými hlavami, končetinami a podobně 🙂 Jinak naše nastávající mamina se pěkně kulatí, takže vše se točí jen a jen kolem Vikinky my už s napětím očekáváme, co se u nás za 14 dní konečně vyštění 🙂 Fotky z dnešní návštěvy naleznete v albu.

1. 5. 2015 A´Mae z ML je maminkou

Naše Follynka je poprvé babičkou. O tuhle krásnou novinku se postarala ,,naše” A´Mae, která svým majitelům i panu veterináři připravila poněkud hektický, ale v závěru krásný první máj. I já moc děkuji  všem, kteří drželi pěsti, protože v posledních dnech nebyl průběh Amuščiny březosti úplně ideální, ale po císařském řezu se CHS Lesní dvůr rozrostli o krásného tmavého chlapečka a malou princeznu. Vzorná mamina i prckové jsou v pořádku a věříme, že teď už bude vše jen a jen lepší. Moc děkujeme majitelům Amči za pevné nervy nejen s Amčou, ale hlavně s náma nedočkavcema, kteří potřebovali mít několikrát denně čerstvé zprávy co a jak. Zvládli jste všechno opravdu na jedničku s velikánskou hvězdičkou a doufáme, že prckové vám všechny ty nervy a probdělé noci vynahradí. Vzhledem k tomu, že štěňátka jsou jen dvě, mají již obě své nové pánečky, ale pokud byste rádi více fotek a informací o tom jak štěňátka rostou, mrkněte na www.lesnidvur.com

28. 3. 2015 Krytí A´Victory z ML a Boomer vom Saurierpfad

S prvními slunečními paprsky jsme se vydali do 300 km vzdáleného Lipska. Jelikož se jednalo o naše teprve druhé krytí vůbec a první za hranicemi naší vlasti, byl to pro nás trošku krok do neznáma. Boomer na mě udělal obrovský dojem a v mém srdíčku zanechal velikou stopu. Ve svých deseti letech a 3 měsících je stále plný energie. S naší Vikčou se skoro celé odpoledne proháněli po zahradě a užili jsme si i příjemnou vycházku po okolí. Krytí bylo úspěšné a my doufáme, že za měsíc ukáže sono naše vysněné kuličky. V neposlední řadě patří obrovské díky majitelům Boomera, kteří nás vřele přivítali, byli tolerantní k naší němčině a hlavně si velmi vážím toho, že nám toto krytí umožnili.Také bych moc ráda poděkovala všem našim blízkým a kamarádům, kteří na nás i přes vlastní starosti mysleli, podporovali a  prožívali ty velké přípravy. Nebudu všechny jmenovat, protože jak říkají celebrity v děkovných proslovech, určitě bych na někoho zapomněla, ale vy, kterých se to týká se tady určitě najdete a věřte, že jsem moc ráda, že jste a patří vám velikánské děkuji. A samozřejmě focení naší neposluchy bylo jako vždy tvrdý oříšek 🙂