Novinky 2016

30. 9. 2016 – Výsledky rentgenů

Nastalo tolik očekávané období každého majitele a chovatele a to dovršení 15 měsíce věku našich ,,miminek” a tudíž možnost oficiálního zrentgenování kyčlí, loktů a ramen. Výsledky těchto rentgenů jsou takovou první vlaštovkou na cestě k budoucímu uchovnění. Z našeho vrhu B byly zatím zrentgenovány tři holky s nejlepšími možnými výsledky a držím palce ostatním. Moc děkujeme pánečkům Boney a Bellie za příkladnou a zodpovědnou péči o ,,naše” holčičky.

Bathory z Milevských lesů – HD 0/0, ED 0/0, OCD neg.
Boney M z Milevských lesů – HD 0/0, ED 0/0, OCD neg.
Bellie z Milevských lesů – HD 0/0, ED 0/0, OCD neg.

Léto 2016

Letní dny si užíváme tak nějak v poklidu, chodíme na procházky, k vodě, na cvičák, válíme se…prostě takový běžný život. Bohužel začátkem července odešel za duhový jedinečný tatínek našeho vrhu B – Boomer vom Saurierpfad, v 11,6 letech. Nicméně v srdcích mnoha lidí zůstane napořád. Jsem moc ráda, že většina našich štěňátek z něj mnoho podědila (i když maminku Viky také nezapře ani jeden z nich). Ale teď k veselejším zprávám. V červenci se do rodného hnízda vrátila na pár dní B´Esthelle , která si u nás udělala takové malé prázdniny po dobu dovolené svých pánečků, pravidelně se vídáme s Beuškou. Na výstavě jsme se potkali s Boney a s těmi ostatními si alespoň píšeme. Zkrátka a dobře se všichni mají moc fajn a za to jsem moc vděčná všem pánečkům. Během letních dní jsme (nebo spíše holky) byly samá psí návštěva, velkou radost jsme měly hlavně z holek z CHS z Bettčiny salaše a z CHS from Magic Hill, takže prostoru k lumpárnám bylo celé léto až až 😀


21. 5. – 22. 5. 2016 – Klubová výstava a svod mladých Zárybničná Lhota

V květnu jsme se vypravily na tradiční klubovou výstavu nedaleko Tábora. V sobotu jsme se ve výstavním kruhu potkaly ve složení Bathory,Boney M, Bellie a Bibi. Zúčastněné holky nepatří zrovna k těm, které považují výstavy za smysl života a přihlášených fenek bylo více než dost, takže si naše holky odnesly všechny hodnocení velmi dobrá, Bibinka dobrá, ale i za to klobouk dolů před paničkou, která měla pár dní před operací kolene a ten běh prostě nešel až tak, jak by měl. Ale super. Velký dík všem. Také jsme se po delší době zase potkali s naší A´Mae z vrhu A a její dcerkou Angee Lesní dvůr. V neděli na svodu posílila naše řady ještě Bea a jedna z nejhlavnějších aktérek maminka Viky. I přesto, že jsme se všichni svorně obávali neutuchajícího temperamentu našich miláčků, holky se rozhodly nám udělat radost (tedy hlavně mě coby chovatelce). A i přesto, že v kruhu opět řádily jako dračice, obdržely velmi pěkné posudky a vrh byl celkově ohodnocen jako vyrovnaný, bez vážných odchylek od standardu a vyzdvihnuty byly u většiny krásné tmavé oči…no zkrátka a dobře, byl to moc příjemně strávený víkend a ještě jednou moooc děkuji.

8. 1. 2016

První krásná zpráva v novém roce je opět od našeho tatínka Boomera, který oslavil v plné síle své jedenácté narozeniny. Jsme moc rádi, že tenhle úžasný pesan bude navždy patřit do naší psí rodiny díky našim Béčatům, které mimochodem rozhodně nezapře. Doufáme, že bude i nadále dělat radost svým milujícím pánečkům a přejeme jen a jen hodně zdravíčka do dalších let.

A jinak co u nás? Vlastně nic moc. Máme se fajn. Teď jsme si konečně trošku užili sněhu. Takže chodíme na procházky, odpočíváme, prostě klídek a pohoda. V říjnu nás přijela navštívit kopie naší Follynky – A´Mae se svojí dceruškou – ďáblíkem Angee. V listopadu jsme navštívili Bellie, B´Arga a Boney M, s Beuškou se vídáme pravidelně a všichni se mají dobře, za což jsme moc rádi. Samozřejmě si pravidelně píšeme i s majiteli Bibinky (podomácku Dorotky), Bee Gees a B´Esthelle. Zkrátka všichni jsou zdraví a v milujících rodinách, takže co víc si přát.