Novinky 2017 – 2019

3. 3. 2019 Vrh C čtvrtý a pátý týden
Minulý víkend jsme měli pořádně nabitý, takže se paničce nechtělo sedět u počítače a dneska to teda vezmeme všechno najednou. Takže pěkně popořádku…minulou sobotu a neděli jsme měli plnou návštěv. Nejen, že se sjeli skoro všichni kamarádi, ale hlavně jsme konečně poznali naše nové rodinky a ač to tak nevypadalo, protože jsme skoro všechny návštěvy prospali, tak se nám (a hlavně paničce) moc líbily a usoudila, že se všichni budeme mít moooc dobře a že nás teda holt dásmiley Protože venku bylo skoro jarní počasí, tak jsme taky poprvé vystrčili čumáky na čerstvý vzduch, sice se nám to zezačátku úplně nezamlouvalo, ale teď už máme dveře ven pořád otevřené a lítáme sem tam jako čamrdové. Masíko baštíme jako profíci a občas si teda ještě cucneme od maminy, ale žádný zázrak to s ní už není, přeci jenom zoubky máme pěkné ostré. A tetka s babi? S těma je opruz úplně, raději zalezou do ložnice kam se po schodech nevyšplháme, takže ještě, že máme sebe, kopu hraček, pantofle a pánečky, kteří jsou taková snadná a super uječená kořist cheeky K dnešnímu dni máme následující váhy Caramel Sissi-4,85 kg, Camaro-5,40 kg, Carolin-4,92 kg a Colette-5,53 kg.

16. 2. 2019 Vrh C třetí týden
Jsou nám 3 týdny a pěkně rosteme. Kromě mlíčka od maminy zkoušíme pomalu ochutnávat mleté hovězí a krůtí. Z porodní bedny jsme se přestěhovali do obýváku, takže jsme pořád s pánečky nebo spíš panička u nás smiley a to se nám moc líbí. Také už poznáváme takové ty vymoženosti běžného života jako je televize, kuchyňské spotřebiče, koště a vůbec nic nás nezaskočí a s čím se dá, tak neohroženě bojujeme wink

9.2.2019 Vrh C druhý týden
Letí to a další týden máme za sebou. Všechna miminka už krásně koukají, sedí a snaží se ťapat, i když to je tedy zatím jejich nejslabší stránka, ale zdokonalují se každým dnem. Mamina se stále vzorně stará, takže naše aktuální váhy jsou: fenka bez mašličky – 1840 g, pejsek – 2045 g, žlutá fenka 1910 g, červená fenka – 2030 g. Příští týden už ochutnají poprvé masíčko, tak jsem zvědavá jak jim budou baštit, ale myslím, že s jejich apetitem to nebude problém. Prckové už také zjistili, že mají sourozence, kteří dají okusovat a ožužlávat, případně pustit na ně trošku hrůzy a zavrčet. Zkrátka a dobře, teď pomalu začíná ta opravdová zábava.

2. 2. 2019 Vrh C první týden
První týden máme úspěšně za sebou, štěňátka krásně rostou a mamina se vzorně stará, takže já jsem vlastně úplně bez práce a jen si užívám pohodičku než mimina začnou řádit. Už máme vybraná jména, ale protože ještě není rozhodnuto kam které štěňátko poputuje, tak zatím nejsou jména jednotlivě přidělená. Miminům moc chutná, o čemž svědčí jejich kulatá bříška a následující váhy (porodní/současná): fenka bez mašličky – 500 g/1065 g, pejsek – 585 g/1205 g, žlutá fenka 545 g/ 1140 g, červená fenka – 565 g/1085 g.

26. 1. 2019 Vrh C je na světě

Ahoooj, dovolte abychom se představili jako Céčka z Milevských lesů.Jsme čtyřlístek (pro štěstí smiley). Již tradičně převaha něžného pohlaví, 3 dámy a jeden zbojník (druhý se bohužel narodil mrtvý). Batynka překvapila a z našeho plašana je vzorná a starostlivá mamina, takže co víc si přát heart. Panička slibuje,že veškeré informace a fotky budou dodány v nejbližší době, protože zatím, mezi dospáváním sobotní noci, čučí zamilovaně do porodní bedny a těžce lituje svého unáhleného rozhodnutí všechny prcky ,,udat” dokud je čas cheeky. Všechna mimina tak již mají své rodinky, které si vlastně omotala kolem tlapiček ještě před narozením a všichni na ně již netrpělivě čekají.

Leden 2019
Začátek roku 2019 nám přinesl jen a jen samé dobré zprávy. Naše bláznivé pometlo Bathorka čeká štěňátka, na která se moc těšíme. Jako ženicha jsme jí vybrali jednoho z největších krasavců, kteří u nás jsou. Je jím Bravo Baronello Elenberner, který byl jako štěňátko přivezen až z dalekého horkého Španělska. Nejen, že Baron, jak mu doma říkají, je skutečný fešák a pohodář,o čemž svědčí nespočet nasbíraných titulů – junior šampion a šampion ČR a SK, grand šampion ČR a SK, šampion ČMKU a splněny podmínky pro udělení C.I.B. (mezinárodní šampion krásy), ale co je mnohem důležitější jsou Baronkovo zdravotní testy – HD 0/0, ED 0/0, OCD neg., DM 1,2 N/N, SH-test index A. Takže co víc si přát 🙂

Teď už jen věřit, že i samotný porod proběhne tak jak má a my koncem ledna přivítáme třetí generaci berňáků z Milevských lesů. Tímto děkujeme holkám Maškovým za pohodové přijetí v jejich CHS Baronnella a z Labského zátiší, i přesto, že ten náš příjezd byl, jak už to občas bývá, trošku hektický 🙂 Pokud byste chtěli jaro přivítat s novým chlupatým kámošem, rádi Vás přijmeme do naší psí rodinky 🙂 V případě zájmu napište nebo zavolejte pro více informací.

Jaro 2018
Konečně máme jaro. Po dlouhé, mrazivé zimě se konečně ukázaly první sluneční paprsky, kterých užíváme s holkama většinou venku, společně s přeštickou bandou z CHS from Magic Hill nebo chodíme s pánečkem na ryby. Jak holky zjistily, tak rybařina je vlastně super koníček, protože každá taková výprava musí být vždy zahájena úprkem od auta a skokem do vody, samozřejmě k velké páníčkovo nelibosti 🙂 Jinak je u nás vše při starém a v pohodě.

Září / Říjen 2017 Život jde dál
Pomalu si zvykáme, že je nás o jednoho méně. Sice se slzičky ještě sem tam objeví, ale musí se jít dál. Takže hlavu vzhůru. Ostatní holky jsou zdravé, veselé a plné života, co víc si přát. Užíváme si slunečného podzimu na dlouhých procházkách, výletíme se psími i dvounohými kámoškami a v deštivých dnech se válíme u krbu. Takže pohodička smiley

22. 5. 2010 – 15. 9. 2017 Affinity Folly Shaggyguard
Jelikož život nepřináší jen veselé věci, stal se pro nás konec léta spíše noční můrou. Začátkem srpna nezbaštila Follča poprvé celou svou večeři. Byla veselá, na procházkách běhala, plavala…tak jsme si říkali, že to může být vedrem, které tou dobou již několik dní panovalo. Přesto jsme nechtěli nic zanedbat a druhý den se vydali na veterinu. Krevní testy ukázaly velký úbytek červených krvinek a sono nález na slezině. S tím jsme okamžitě odcestovali do Prahy na kliniku kde Follynku čekala operace. Vzhledem k tomu, že slezina byla plná útvarů, musela být odebrána. Následná histologie potvrdila vysoce maligní nádory (neurofibrosarkomy). Přesto pořád byla naděje, protože v době operace byl nádor bez viditelných metastáz. Follynka bojovala jako lvice i přes hodně špatnou prognózu. Začínala baštit, chodily jsme na procházky a vypadalo to, že bude zase dobře. Začátkem září nastal zlom a Follynce opět přestávalo chutnat, byla unavená, i při krátkých procházkách se zadýchávala. Sono ukázalo extrémně zvětšená játra a krevní testy byly natolik špatné, že pomalu začínaly selhávat i další životně důležité orgány. Potom přišlo, po několika deštivých dnech, to slunečné ráno, kdy jsme věděli, že jedeme na výlet poslední. Vzali jsme to přes místa, které měla Follynka ráda…Děkujeme rodině Kratochvílů, že nám před sedmi lety svěřili tu úžasnou kuličku se žlutou mašličkou. A i když tady jsou a budou další, Follča byla jen jedna. Jediná a jedinečná, která tak nás štvala věčným ječením u vrat, desítkami rozkousaných hadic a kabelů, zakousnutými slepicemi i kočkami…ale byla tak dokonalá. Věřím, že mě v tom Follča nenechá a jednou se mi vrátí její dušička s nějakou malou chlupatou princeznou.

Co víc… Folly děkujeme heart

15. 4. 2017 Bonitace Mladá Boleslav
Dnes prošly naše tři holčičky z vrhu B  – Bathory, Bellie a Boney M zkouškou dospělosti v Mladé Boleslavi. Na první dobrou byla uchovněna pouze Boney. S Bathorkou a Bellie jsme museli pro podezření na zálomek na ocase absolvovat kontrolní rentgeny. RTG naštěstí ukázal, že obě holky mají ocásky naprosto v pořádku a proto i ony mohly být dodatečně zařazeny mezi chovné feny. Moc pánečkům gratulujeme a děkujeme, že s ,,našimi” holkami prošly všemi náležitostmi potřebnými k uchovnění a budeme držet palce, aby se jim holky v budoucnu odvděčily za péči a lásku kupou zdravých a krásných štěňátek.

Bathory z Milevských lesů – CHOVNÁ-325 ABNS 35 A0neg.
Bellie z Milevských lesů – CHOVNÁ-435 ALPSZ 33 A0
Boney M z Milevských lesů – CHOVNÁ-525 AIZ 45 A0neg.